facebook - razem dla zdrowia

Relacja tekstowa

Spotkanie: Warsztat 2 – Temat: Jakość w ochronie zdrowia i bezpieczeństwo pacjenta Zdjęcie główne

W dniu 16 marca 2017 r. odbyły się kolejne z cyklu warsztatów dla przedstawicieli organizacji pacjenckich i zawodów medycznych.

Jak poprzednio, spotkanie podzielone było na 3 bloki tematyczne: wyniki badania opinii dot. podstawowej opieki zdrowotnej, założenia projektu ustawy o jakości w ochronie zdrowia i bezpieczeństwie pacjenta oraz tematy związane z e-zdrowiem.

Głównym elementem spotkania było przedstawienie projektu założeń do ustawy o jakości w ochronie zdrowia i bezpieczeństwie pacjenta z perspektywy autora, pacjentów oraz zawodów medycznych oraz dyskusja moderowana na ten temat z udziałem wszystkich zainteresowanych stron (administracja rządowa, prawnicy, lekarze, pielęgniarki, farmaceuci i pacjenci).

W spotkaniu wzięło udział ponad 60 osób, w tym m.in. przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia oraz Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

 

Program

Zapraszamy do zapoznania się z programem spotkania: "Warsztat 2 – Temat: Jakość w ochronie zdrowia i bezpieczeństwo pacjenta" Pobierz program