facebook - razem dla zdrowia

Finansowanie ochrony zdrowia w Polsce

Komentarze (7)
Łukasz
Mamy rażące niedofinansowanie systemu opieki zdrowotnej. Konieczne zwiekszenie nakładów. Przykładów mozna podać mnóstwo od kolejek, przez braki kadrowe, sprzetowe, lokalowe, posiłki szpitalne itd. Biurokracja przerosła samą siebie, personel wypełnia stosy papierów, tracąc czas i kontakt z pacjentem.
Dodano: 31.10.2017
Celina
Państwo powinno stawiać na profilaktykę zdrowotną, dlatego niezbędne są porady dietetyczne finansowane przez płatnika publicznego. Dietetyk powinien być w każdym POZ oraz szpitalu
Dodano: 01.11.2017
Ewelina
Bardzo ubolewam na brak mozliwosci z konsultacji dietetycznych na nfz
Dodano: 01.11.2017
Adam
Nie mam wątpliwości, że wzrost nakładów na OZ w tym tempie (do 2025) pogłębi jedynie zapaść systemu. Zbyt głęboki to niedowład i nazbyt długotrwały. To, że budżetu nie stać na skokowy wzrost nakładów, przynajmniej w pierwszym etapie wynika z tej samej co zawsze archaicznej antyobywatelskiej struktury politycznej państwa. Ergo nie spodziewam się spełnienia obiecanych 6%, nawet za 8 lat choćby w oparciu o historię polskiego systemu ochrony zdrowia. Rozwiązaniem jest zmiana systemu. Odejście od monopolistycznego kołchozu tej służby i wdrożenie nowoczesnego i sprawdzonego systemu: ekonomicznego i skutecznego (moim modelem jest Singapur). Czy społeczność i politycy będą gotowi na taką zmianę? Zapewne będzie trzeba czekać do następnego tąpnięcia w tej zdechłej służbie. System skandynawski (nadal marnotrawny) czy holenderski będą za drogie i raczej poza naszym zasięgiem (9-10% PKB???). Nawet gdyby wdrożono ten najprostszy dla polityków parasystem zapadnie się z pewnością przy pierwszym kryzysie. Podsumowując: Najlepszą dla nas szansą będzie budowanie wielopoziomowego rynkowego, niemonopolistycznego systemu, w którym rola budżetu państwa będzie znacząco niska, zaś rozumne zaangażowanie finasowe obywateli (ubezpieczenia własne) pozwoli na uniezależnienie losu chorych ludzi od widzi mi się polityków czy kondycji państwa.
Dodano: 01.11.2017
Radosław
Jestem pracownikiem służby zdrowia a dokładnie technikiem elektroradiologi moja opinia pensja jak na zasiłku dla bezrobotnych jestem kolejną osobą która myśli o opuszczeniu kraju w myśl pani poseł "niech jadą"
Dodano: 02.11.2017
Beata
Jestem za zwiększeniem wynagrodzenia w służbie zdrowia
Dodano: 03.11.2017
Poprzednie komentarze

Raport

Zapraszamy do zapoznania się z wynioskami z badania nt. "Finansowanie ochrony zdrowia w Polsce" Pobierz raport