facebook - razem dla zdrowia

Finansowanie ochrony zdrowia w Polsce

System opieki zdrowotnej, jaki mamy obecnie, nigdy nie miał możliwości dostarczania wszystkim obywatelom wysokiej jakości świadczeń. Wobec wysokich oczekiwań społeczeństwa w zakresie ochrony zdrowia oraz nadchodzących technologicznych wyzwań związanych z rozwojem e-zdrowia, niezbędna jest dyskusja środowisk pacjentów, zawodów medycznych i świadczeniodawców nad nowym kształtem ochrony zdrowia.

Zdjęcie główne

Etap: Przekazanie wyników do MZ

Rozpoczęcie: 19.10.2017 | Zakończenie: 30.11.2017
Kategoria: ochrona zdrowia
Komentarze:
Uleczony
Witam .Jest jeden prosty sposób na "uleczenie" służby zdrowia -WYBÓR tj.lekarz musi zdecydować czy prowadzi praktykę PRYWATNA czy zakład PAŃSTWOWY . Choć wiem,że to już za późno ,bo większość się sprywatyzowała na państwowym sprzęcie i gabinetach za symboliczną złotówkę ,a czasem i bez .To pacjent powinien decydować gdzie się leczy ,gdzie idą jego składki /Wpłaty do ZUS/ .Pacjent decyduje gdzie idą jego pieniądze ,jeżeli robi wpłatę na prywatne to idąc do państwowego płaci i odwrotnie wpłacając na państwowe płaci u prywatnego . Lekarze z gabinetów "prywatnych" często gęsto mają tylko pomieszczenie -pokój/w ośrodku zdrowia,szpitalu/gdzie przyjmują a badania wykonywane na sprzęcie w ośrodkach ,szpitalach państwowych czy teraz różnych spółek....itd.Pomimo czasem sztucznych powtarzam sztucznie tworzonych kolejek .Pada tylko kwota i proszę przyjść jutro pojutrze wystawione skierowanie /oczywiście na NFZ/ i badanie czy zabieg za tydz.dwa .Kasa w kieszeń i wszyscy zadowoleni, pacjent też bo biedak nie czeka np.na operacje kolana 2 lub 3 lata na tomografię 6m-cy i można ,by tak wymieniać . Proszę lekarzom tylko rzucić hasło musi zdecydować ma własny gabinet czy pracuje w szpitalu gwarantuje ,że będzie odzew podobny jak Tiry na tory ;;;))) .A ilu z nas pacjentów nawet nieświadomie było "nabitych w butelkę" idziemy do gabinetu rzetelnego lekarza ,gdzie żąda się od niego karty NFZ czy potwierdzenia ubezpieczenia ,Pytanie po co? ,a musimy sprawdzić dane :;;;)))) .Wychodzimy oczywiście płacimy gabinet prywatny -normalne ,ale w ilu za nami poza opłatą poleciała kasa z NFZ za pacjenta .Nie twierdzę ,że tak jest wszędzie ,ale w ilu NIE .Gabinety dentystyczne robimy na NFZ czy "lepsza"plomba ??? ilu miało takie pytanie ? ilu z nas dawało dane ? Ilu lekarzy rocznie opuszcza mury uczelni ,a ilu dopuszcza się do specjalizacji to tak jak absolwenci prawa można latami czekać na....... zabrakło Pani Panu 1 puntku.Tak więc projekt obywatelski do opracowania DECYZJA LEKARZA PRYWATNE CZY PAŃSTWOWE .Pozdrawiam i życzę Wszystkim zdrowia na ten 2018 r.
Dodano: 02.01.2018
Beata
Jestem za zwiększeniem wynagrodzenia w służbie zdrowia
Dodano: 03.11.2017
Radosław
Jestem pracownikiem służby zdrowia a dokładnie technikiem elektroradiologi moja opinia pensja jak na zasiłku dla bezrobotnych jestem kolejną osobą która myśli o opuszczeniu kraju w myśl pani poseł "niech jadą"
Dodano: 02.11.2017
Adam
Nie mam wątpliwości, że wzrost nakładów na OZ w tym tempie (do 2025) pogłębi jedynie zapaść systemu. Zbyt głęboki to niedowład i nazbyt długotrwały. To, że budżetu nie stać na skokowy wzrost nakładów, przynajmniej w pierwszym etapie wynika z tej samej co zawsze archaicznej antyobywatelskiej struktury politycznej państwa. Ergo nie spodziewam się spełnienia obiecanych 6%, nawet za 8 lat choćby w oparciu o historię polskiego systemu ochrony zdrowia. Rozwiązaniem jest zmiana systemu. Odejście od monopolistycznego kołchozu tej służby i wdrożenie nowoczesnego i sprawdzonego systemu: ekonomicznego i skutecznego (moim modelem jest Singapur). Czy społeczność i politycy będą gotowi na taką zmianę? Zapewne będzie trzeba czekać do następnego tąpnięcia w tej zdechłej służbie. System skandynawski (nadal marnotrawny) czy holenderski będą za drogie i raczej poza naszym zasięgiem (9-10% PKB???). Nawet gdyby wdrożono ten najprostszy dla polityków parasystem zapadnie się z pewnością przy pierwszym kryzysie. Podsumowując: Najlepszą dla nas szansą będzie budowanie wielopoziomowego rynkowego, niemonopolistycznego systemu, w którym rola budżetu państwa będzie znacząco niska, zaś rozumne zaangażowanie finasowe obywateli (ubezpieczenia własne) pozwoli na uniezależnienie losu chorych ludzi od widzi mi się polityków czy kondycji państwa.
Dodano: 01.11.2017
Ewelina
Bardzo ubolewam na brak mozliwosci z konsultacji dietetycznych na nfz
Dodano: 01.11.2017
Dodaj komentarz:
Należy wypełnić wszystkie pola * wypełnij obowiązkowo

Raport

Zapraszamy do zapoznania się z wynioskami z badania nt. "Finansowanie ochrony zdrowia w Polsce" Pobierz raport