facebook - razem dla zdrowia

Profilaktyka otyłości u dzieci

Celem badania jest zebranie informacji na temat tego jak powinna być zorganizowana w Polsce walka z poważnym i narastającym problemem otyłości u dzieci. Informacje te pomogą resortowi zdrowia zaproponować program profilaktyki otyłości dzieci, wychodzący naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom społecznym.

Zdjęcie główne

Etap: Przekazanie wyników do MZ

Rozpoczęcie: 03.08.2017 | Zakończenie: 10.09.2017
Kategoria: profilaktyka zdrowia
Komentarze:
Ewa
Edukacja powinna objąć zarówno rodziców, jak i opiekunów/wychowawców w szkole, przedszkolu, ale także lekarzy pierwszego kontaktu, którzy mieliby wiedzę i czuli potrzebę wprowadzania właściwych zaleceń żywieniowych w czasie trwania, jak również po chorobie u dziecka. Poza tym lekarz, widząc problem z nadwagą u małoletniego pacjenta, powinien obowiązkowo kierować go (wraz z opiekunem/rodzicem!) na konsultację dietetyczną. Uważam, że w ogólnopolski program (granty) powinny zostać włączone działające w obszarze zdrowia Fundacje, które na swoim terenie mogłyby organizować ciekawe warsztaty, szkolenia oraz pogadanki. Zaproszeni wykwalifikowani dietetycy i inni Eksperci w sposób ciekawy i nieszablonowy przedstawialiby rolę odpowiedniego żywienia w profilaktyce chorób. Pogadanki połączone z warsztatami kulinarnymi, gdzie uczestnicy mogliby nauczyć się przyrządzania prostych, świeżych i zdrowych potraw. Fundacje mogłyby organizować tego typu spotkania również cyklicznie w szkołach, współpracując z dyrekcją placówek. Zmiana nawyków żywieniowych zaczyna się w domu, dlatego w warsztatach powinny uczestniczyć dzieci wraz z rodzicami. My, jako Fundacja bardzo chętnie podejmiemy się organizacji tego typu spotkań. https://radioklinika.pl/fundacja-radioklinika/
Dodano: 17.08.2017
Aleksandra
Wprowadzenie ponownie prawa które zakazuje sprzedaży i podawania na stołówce w szkołach, przedszkolach i zlobkach niezdrowych produktów i potraw. Wyzsze opodatkowanie produktów z cukrem. Zakaz reklamy niezdrowych produktów. Zakaz umieszczania na opakowaniach niezdrowych produktów postaci z bajek. Wprowadzenie do szkół i przedszkoli obowiązkowych zajęć z dietetyka, wspólnego gotowania itp.
Dodano: 17.08.2017
Dodaj komentarz:
Należy wypełnić wszystkie pola * wypełnij obowiązkowo

Raport

Zapraszamy do zapoznania się z wynioskami z badania nt. "Profilaktyka otyłości u dzieci" Pobierz raport